• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Ukrainoje

Pastaraisiais metais Ukrainoje atsidarė daug firmų ir įmonių, priklausančių užsienio šalių piliečiams. Didelė rinka ir nedidelis konkurentų skaičius tam tikrose srityse lemia tai, kad Ukraina tampa vis patrauklesnė naujo verslo pradžiai. Kai kurios užsienio įmonės šioje šalyje atidaro savo filialus, sėkmingai dirba ir neša gerą pelną savininkams bei darbuotojams.

Ukrainos ekonomika augo nuo 2015 m. IV ketvirčio iki 2019 m. pabaigos. Nuo 2014 m., nepaisant konflikto su Rusija, buvo atlikta daug reikalingų ir skausmingų reformų. Nuo 2017 m. vis daugiau užsienio asmenų ir verslininkų atvyko į Ukrainą kurti kapitalo. Kai kurie atvyko reklamuoti paslaugų, kiti užsiima prekyba ar gamyba. Ukrainos potencialas yra didelis ir sferų, kurias reikia atrasti, yra daug, nes kai kuriose srityse nėra pakankamai konkurencijos.

Pagal galiojančius Ukrainos įstatymus užsienio piliečiai, taip pat gyventojai, turi teisę vykdyti verslą Ukrainoje. Tačiau yra tam tikrų įstatymo niuansų, susijusių su verslo pradžia ir jo registravimu Ukrainoje. Visus juos Jums išsamiai pristatyti ir išpildyti pasiruošęs LC paslaugų centras.

Įmonės steigimo Ukrainoje kaina – 1100 eur + PVM

REIKALAVIMAI:

Kitų šalių piliečiai, planuojantys pradėti verslą Ukrainoje, turėtų atsižvelgti į šiuos ypatumus:

  • norėdamas steigti įmonę Ukrainoje, užsienio pilietis pirmiausia turi gauti individualų mokesčių mokėtojo kodą. Šis numeris yra unikalus ir yra skirtas mokesčių mokėtojui visą gyvenimą. Mokesčių mokėtojo kodas yra privalomas vykdant verslą Ukrainoje.
  • kad užsienio piliečio darbas Ukrainoje būtų oficialus ir legalus, jis turi gauti leidimą dirbti (direktoriui nereikia užregistruoti leidimo dirbti).

VERSLO FORMOS:

Nors Ukrainoje yra daug skirtingų verslo struktūrų, tinkamiausia atsakomybės struktūra mažam ir vidutiniam verslui Ukrainoje yra ribotos atsakomybės bendrovė (Товариство з Oбмеженою Bідповідальністю ar paprastai TOB). Tiek rezidentai, tiek nerezidentai užsieniečiai gali laisvai steigti įmonę ir gali būti 100% bendrovės akcininkais. Be to, svarbu pažymėti, kad pats įkūrimas gali būti atliktas per 1-2 darbo dienas (kai visi reikalingi dokumentai yra pateikti). Prieš registruodamiesi užsienio akcininkai turi gauti Ukrainos mokesčių numerį. Ukrainos įmonė turi turėti vietinį registruotą adresą. Užsienio verslininkai, norintys persikelti į Ukrainą, kad galėtų valdyti savo įmonę, gali kreiptis dėl perkėlimo vizos, kuri turi būti patvirtinta valdžios institucijų.

Minimali Ukrainos kompanijos įstatinio kapitalo suma yra 0,01 UAH. Didžiausias įstatinio kapitalo dydis neribojamas, tačiau reikia nuspręsti, kokią sumą investuoti į savo įmonę. LC paslaugų centro specialistai rekomenduoja įdėti bent 100 EUR (3080UAH) sumą. Vis dėlto, investuoti galima ne tik pinigus. Akcininkai taip pat gali suteikti Ukrainos įmonei reikalingą įrangą, turtą (įskaitant nekilnojamąjį turtą) ar teises, kurias gali panaudoti verslo tikslais. Įstatinis kapitalas taip pat gali būti sumažintas. Tokiu būdu investicija gali būti grąžinta dalyviui.

Užbaigus įstatinio kapitalo dydžio registraciją, investicijas galima pervesti į Jūsų įmonę. Geriausias būdas pervesti lėšas yra SWIFT pervedimas. Prieš pradėdama operaciją Ukrainos įmonė turi turėti įmonės sąskaitą užsienio valiuta (daugeliu atvejų USD arba EURO). Geriau siųsti sumą ta pačia valiuta. Tačiau labai svarbu suprasti, kad lėšos turi būti siunčiamos iš akcininko vardu atidarytos sąskaitos. Jei pinigų pervedimas bus atliktas iš kito asmens, kuris nėra akcininkas, tokia operacija gali būti užblokuota banko. Nėra reikalavimo siųsti visą deklaruotą investicijų sumą. Akcinis kapitalas gali būti apmokamas dalimis. Pagal Ukrainos įstatymus ribotos atsakomybės bendrovės įstatiniam kapitalui apmokėti draudžiama naudoti skolintas lėšas. Naudotis banko sąskaita akcininko gyvenamosios vietos ar pilietybės šalyje nėra privaloma.

MOKESČIAI

Jei Jus domina įmonės steigimas Ukrainoje, svarbu susipažinti su ten esančia mokesčių sistema. Nerezidentams išmokamiems dividendams taikomas 15% išskaičiuojamasis mokestis, nebent šis tarifas būtų sumažintas pagal mokesčių sutartį. Palūkanų pajamos, gautos iš vyriausybės vertybinių popierių, neapmokestinamos išskaičiuojamu mokesčiu. Kokie šiuo metu yra pajamų mokesčio tarifai Ukrainos rezidentams ir nerezidentams? Tiek rezidentai, tiek nerezidentai apmokestinami 18% gyventojų pajamų mokesčio tarifu.

Šiuo metu standartinis PVM tarifas Ukrainoje yra 20%. Juridinis asmuo turi būti įregistruotas PVM mokėtoju, jeigu bendra suma iš sandorių, susijusių su PVM apmokestinamų prekių tiekimu/paslaugų teikimu, tokiam subjektui per paskutinius 12 kalendorinių mėnesių priskaičiuota (sumokėta) viršija 300 000 UAH (be pridėtinės vertės mokesčio). Taip pat juridinis asmuo gali pasirinkti registruotis PVM mokėtoju, jeigu ne mažiau kaip 50 procentų pagamintų prekių ar teikiamų paslaugų yra patiekta kitai šaliai, kuri yra PVM mokėtoja.

Steigiant įmonę Ukrainoje aktualu tai, kad užsienietiškos kompanijos negali susigrąžinti pirkimo PVM, išskyrus atvejį, kai užsienio įmonė Ukrainoje dirba per savo nuolatinę buveinę, registruotą PVM mokėtoju. Norint susigrąžinti PVM Ukrainoje, visos PVM apmokestinamos operacijos turi būti tinkamai įformintos PVM sąskaitomis faktūromis. Yra aiškus prekių, kurios turi būti nurodytos mokesčių sąskaitoje faktūroje, sąrašas. Pirkimo PVM sąskaitos faktūros galioja įskaitymui per 365 kalendorines dienas nuo išrašymo dienos.

PRIVALUMAI:

Federalinė Ukrainos vyriausybė skatina užsienio investicijas ir neseniai sušvelnino verslo steigimo apribojimus. Jie supaprastino mokesčių laikymąsi įdiegę elektroninę bylų pateikimo sistemą ir nuolat tobulina šią paslaugą. Ukraina pasirašė dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su daugiau nei 60 pasaulio šalių, įskaitant daugumą ES šalių. Šie susitarimai įrodo atleidimą nuo dividendų mokesčių, palūkanų ir honorarų ir atitinka Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (OECD).

Ukraina ir ES nuo 2016 m. pateikė paraiškas dėl išsamios ir visapusės laisvosios prekybos susitarimo (DCFTA) dėl įvairių žemės ūkio ir pramonės produktų. Dėl to šios Ukrainoje registruotos bendrovės gali gauti naudos iš patekimo į dinamišką Europos vartotojų rinką, taip pat ES paramą pagal jos iniciatyvas.

Taigi, vis sparčiau besiplečianti rinka ir daugybė galimybių kurti bei sėkmingai vystyti naują verslą yra tik keletas priežasčių, kodėl įmonės steigimas Ukrainoje gali būti puiki idėja.