• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

MB steigimas

MB steigimas | LC paslaugų centras
MB steigimas

Mažosios bendrijos steigimas atliekamas 2 būdais – internetu arba pas notarą. Internetu MB steigimas trunka 2-3 darbo dienas, o pas notarą – apie savaitę. Naudodamiesi mūsų pagalba, Jūs užtruksite apie 1 valandą. VISUS MB STEIGIMO VEIKSMUS PADARYSIME UŽ JUS, O JUMS LIKS TIK PASIRAŠYTI.

Mažosios bendrijos steigimas internetu yra greičiausias ir pigiausias steigimo būdas. Jums reikės tik sugalvoti įmonės pavadinimą ir su elektroniniu parašu vienam susitikimui atvykti pas mus. Mes atliksime visus steigimo veiksmus už Jus ir užsakysime antspaudą.

Mažosios bendrijos steigimas pas notarą užtrunka šiek tiek ilgiau nei internetu, be to yra brangesnis dėl notaro mokesčių. Steigiant MB pas notarą paruošime visus steigimo dokumentus, suorganizuosime susitikimą su notaru ir kartu su Jumis pristatysime dokumentus į Registrų centrą. Jums reikės tik sugalvoti MB pavadinimą ir pateikti kitus įmonės steigimui reikiamus duomenis.

 

MB steigimas internetu: 249 EUR (viskas įskaičiuota)
MB steigimas pas notarą: nuo 369 EUR

 

MB steigimo detalės

Kam naudingas mažosios bendrijos steigimas?

Mažosios bendrijos (MB) juridinė forma buvo sukurta 2012 m., kai po krizės reikėjo paprastesnio juridinio vieneto verslo vykdymui. Jos atidarymo ir veiklos vykdymo sąlygos buvo suformuotos taip, kad paskatintų smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą Lietuvoje, palengvintų pačio verslo vystymą. Mažoji bendrija puikiai tinka smulkiajam, šeimos verslui vykdyti ar užsiimti papildoma veikla jau turint nuolatinį darbą. Taip pat dažnai pasigirsta nuomonių ir apie tai, kad mažoji bendrija buvo sukurta kaip išsigelbėjimas individualių įmonių savininkams (individualių įmonių savininkai visiškai atsako už verslo riziką savo turtu, o MB neatsako, bet MB kaip ir individualiai įmonei nereikia įstatinio kapitalo, be to MB turi kitų panašių veiklos supaprastinimo sąlygų kaip ir individuali įmonė). Daugiau apie mažosios bendrijos pliusus ir minusus galima paskaityti MB ir UAB palyginime.

Kaip įsteigti MB?

Ko gero geriausias būdas įsteigti mažąją bendriją yra tai daryti internetu. MB atidarymo procesas elektroniniu būdu yra greitas ir nereikalaujantis iš steigėjo papildomų išorinių veiksmų (pvz. išvengiama banko kaupiamosios sąskaitos atidarymo, kapitalo formavimo, ėjimo pas notarą ir t. t.). Tam reikės tik el. parašo, registracijos adreso ir šiek tiek kantrybės (arba visa tai galime atlikti už Jus ir nemokamai suteikti registracijos adresą). Visa steigimo procedūra vykdoma Registrų centro elektroninėje sistemoje – tai galima padaryti net neišeinant iš namų.

Mažosios bendrijos steigimas pas notarą yra sudėtingesnis procesas. Nepaslaptis, kad notarai reikalauja daug daugiau dokumentų, reikalingų MB įregistravimui, pas notarus yra eilės, todėl ir pati dokumentų peržiūra dažnai užtrunka savaitę ar net ilgiau, be to, galutiniam steigimui tenka atvykti į notaro biurą, o tai reikalauja daug laiko. Žinoma, yra atvejų, kai be notarinio steigimo savininkas neišsisuks – pavyzdžiui, kai reikalingi specifiniai įstatai arba būsimos bendrijos savininkai yra ne Lietuvos piliečiai ir jie neturi lietuviško asmens kodo.