• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Šveicarijoje

Įmonės steigimas Šveicarijoje – puiki galimybė tarptautiniam verslui, nes šios šalies vyriausybė laikosi politikos ir teisės aktų, kuriais remiamas verslumas. Be jokios abejonės, aukštas pasitenkinimo gyvenimu balas, be kita ko, gali būti siejamas su įspūdingai nepriekaištinga Šveicarijos verslo aplinka ir vertinama formalia bei konservatyvia jos verslo kultūra. Šveicarijos geografinė padėtis pačioje Europos Sąjungos širdyje, nors ji ir nėra valstybė narė, yra naudinga glaudiems ekonominiams ryšiams su visu žemynu.

Kasmetiniame Jungtinių Tautų leidinyje „World Happiness Report“, remiantis apklausomis, surinktomis iš žmonių daugiau nei 150 šalių, Šveicarija buvo pripažinta laimingiausia 2014 m. šalimi. Nuo tada ji minima šalia laimingiausių tautų. Tokio iškilaus statuso ji nusipelnė dėl savo nuoseklios politinės atmosferos, konkurencingos ekonomikos, socialinės paramos bei užimtumo lygio. Ši šalis taip pat gali didžiuotis ilga sveiko gyvenimo trukme, pasirinkimo laisve, žemu nusikalstamumo ir korupcijos lygiu, labai skaidria teisine sistema ir kitais esminiais gero gyvenimo veiksniais.

Įmonės steigimo Šveicarijoje kaina 12 000 eur + PVM

Reikalavimai įmonės steigimui Šveicarijoje

 

  • Jei svarstote įmonės steigimo Šveicarijoje galimybę, reikėtų žinoti, kad šioje šalyje bet kuris užsienietis gali pradėti verslą. Jums tereikia įvykdyti tam tikras sąlygas – gauti vietinį biurą (adresą), pasamdyti Šveicarijos direktorių, laikytis kai kurių kitų pagrįstų reikalavimų. Pagal visos Europos sutartį dėl laisvo asmenų judėjimo europiečiai (išskyrus kroatus) gali užsiimti savarankiška veikla neturėdami leidimo nuolat gyventi. Norint nerezidentui tapti įmonės vadovu reikia užpildyti prašymo formą B leidimui gauti (galioja 5 metus) ir pateikti verslo planą. Visa tai padaryti Jums padės LC paslaugų centro specialistai, kurie taip pat patars renkantis teisinę įmonės formą. Kuriant verslą Šveicarijoje yra dvi galimybės. Viena – įkurti įmonę, kita – dirbti kaip nepriklausomas individualus verslininkas arba kaip nepriklausomų asmenų grupė partnerystėje.
  • Kad būtų galima naudoti pavadinimą komerciniais tikslais, jis turi būti oficialiai patvirtintas. Taip užtikrinama, kad dvi įmonės nenaudotų to paties pavadinimo tam pačiam dalykui. Šveicarijos federaliniame registre galima patikrinti norimą pavadinimą su visomis registruotomis įmonėmis.
  • Visos įmonės, kurios tikisi uždirbti 100 000 CHF ar daugiau per metus, turi registruotis PVM mokėtoju. Visos įmonės, kuriose dirba 10 ir daugiau darbuotojų, privalo atlikti finansinį įmonės auditą kartą per metus.

SARL verslo forma

 

Societé à Responibilité Limité (SARL) dar vadinama Gesellschaft mit beschränkter Haftung (Gmbh) – reikalaujama, kad minimalus įstatinis kapitalas būtų 20 000 CHF (apie 19200 EUR), ir tai yra verslo forma, kurią dažniausiai renkasi mažos įmonės, nes jai reikalingas tik fizinis asmuo kaip akcininkas. Tai yra lietuviško UAB atitikmuo Šveicarijoje. Vis dėlto, bendrovėje gali jungtis ir daugiau akcininkų. Neprivaloma skirti valdybos direktorių ar auditorių, tačiau būtina paskirti vykdomąjį direktorių, kuris turi būti Šveicarijos gyventojas. Steigiant Šveicarijos ribotos atsakomybės bendrovę, minimalus įstatinis kapitalas turi būti visiškai pasirašytas ir ne mažiau kaip pusė jo turi būti perkelta į banko sąskaitą. Kapitalo įnašas gali būti įneštas pinigais arba turtu.

Pinigais įneštam kapitalui reikia pateikti finansavimo įrodymą. Paprastai tai yra banko išduotas dokumentas, įrodantis, kad reikiama suma yra banke ir bus pervesta į įmonės sąskaitą, kai tik ji bus įregistruota. Šveicarijos bankai gali atidaryti įmonės sąskaitą, nepaisant to, ar ji turi vietinį biurą, ar ne. Konkrečios sąlygos skiriasi priklausomai nuo įmonės registracijos vietos.

Mokesčių sistema

 

Steigiant įmonę Šveicarijoje aktualu tai, jog asmenys ir įmonės moka trijų sluoksnių mokesčius: federalinį, kantoninį ir komunalinį (savivaldybės). Federalinis mokestis yra vienodas visoje šalyje. Kantono ir komunaliniai mokesčiai labai skiriasi priklausomai nuo to, kur yra jūsų įmonė. Kai registruojate savo verslą ar įmonę, informacija automatiškai perduodama atitinkamo kantono mokesčių inspekcijai, kuri tvarko visą įmonės mokesčių administravimą.

Šveicarijos pridėtinės vertės mokesčio sistema sukurta kaip mokestis, kurį turi mokėti prekių ar paslaugų tiekėjas. Vis dėlto, mokestis paprastai perkeliamas klientui kaip kainos dalis. Dažniausiai komercinėms prekėms ir paslaugoms yra taikomas 7,7% PVM tarifas. Viešbučių ir apgyvendinimo pramonei taikomas mažesnis 3,7% PVM tarifas. Maistas, knygos ir laikraščiai apmokestinami sumažintu 2,5% tarifu, o medicinos, švietimo ir kultūros paslaugos yra neapmokestinamos.

Šveicarijos  kompanijos išmokamiems dividendams, taip pat mokėjimams, tokiems kaip Šveicarijos obligacijos, grynųjų pinigų obligacijos ir bet kokiems klientų indėliams Šveicarijos bankuose, taikomas 35% išskaičiuojamasis mokestis. Daugeliu atvejų šis mokestis gali būti visiškai arba iš dalies grąžintas. Šveicarijos rezidentai fiziniai ir juridiniai asmenys gali susigrąžinti visas sumokėtas sumas. Užsienio akcininkai, gaunantys dividendus iš Šveicarijos bendrovės, gali gauti dalinį grąžinimą, jei jų gimtoji šalis yra Šveicarijos mokesčių sutarčių tinklo dalis.

Siekiant išvengti dvigubo apmokestinimo, akcininkui apmokestinama dividendų suma federaliniu mokesčių lygiu sumažinama 40%, o kantono lygiu – dar daugiau. Šveicarijos kantonai nustato savo papildomus tarifus prie federalinės pelno mokesčio dalies. Paprastai Šveicarijos įmonės moka 11,9–21,6% pelno mokesčio tarifą. Atskaičius mokesčius, įskaitant kantono ir bendruomenės mokesčius, mokama suma gali sumažėti keliais procentais.

Privalumai

 

Dalis Europos šalių iškelia sunkumų užsieniečiams pradėti verslą, tačiau Šveicarija pateikia gana paprastas taisykles ir reikalavimus. Jos gyventojų skaičius, nors ir gana mažas, palyginti su kitomis Europos šalimis, turi didelę perkamąją galią. Dauguma čia registruotų įmonių pakilo dėl vietinių pirkėjų lojalumo.

Taigi, įmonės steigimas Šveicarijoje – vienoje laimingiausių tautų pasaulyje – gali tapti puikia idėja verslui. Daugelis palankių sąlygų, sudarančių verslui draugišką klimatą, šioje šalyje skatina kurti sklandų ir efektyvų verslą.