• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Čekijoje

Akivaizdu, kad Čekijos Respublika yra patraukli vietovė Jūsų naujam verslui. Ši Europos centre įsikūrusi šalis pasižymi tvirta ekonomika, stabilia infrastruktūra ir gausiu būriu talentų, kurie gali būti įdarbinti. Tai – toli gražu ne visi įmonės steigimo Čekijoje privalumai. Ši Europos šalis patraukli ir iš finansinės perspektyvos – santykinai mažas Čekijos darbuotojų vidutinis mėnesinis atlyginimas, minimalios pragyvenimo išlaidos ir nedidelis 19 proc. verslo mokesčio tarifas.

Įmonės steigimo Čekijoje kaina – 1500 eur + PVM

VERSLO FORMOS

Pasirinkus savo įmonę steigti Čekijoje, aišku viena: ši valstybė auga kaip Europos galiūnė, o verslo kūrimo procesas joje gana paprastas. Vis dėlto tam, kad viskas vyktų sklandžiai, pasirenkant Jums tinkamiausią teisinę formą svarbią informaciją suteiks ir pakonsultuos LC paslaugų centro specialistai. Šiuo metu Čekijos Respublikoje gali būti steigiami įvairūs juridiniai asmenys:

Bendroji komercinė bendrija (V.O.S) – kai dvi šalys prekiauja bendru pavadinimu ir yra vienodai įpareigotos įmonei bei už ją atsakingos iki savo individualių įnašų dydžio. Partneriai atsako visu jų turimu turtu, o įmonė – už visą turimą turtą.

Ribota partnerystė (K.S.) – tai įmonė, kurioje visi partneriai atsako už įmonės prievolę iki savo įnašų, nurodytų komerciniame registre, sumokėtų ar neapmokėtų.

Ribotos atsakomybės bendrovė (S.R.O.) labiausiai paplitęs steigiamų įmonių tipas Čekijoje. Kaip ir daugelyje šalių, S.R.O. partneriai atsako už įmonės įsipareigojimus tik iki kapitalo, kurį iš pradžių įnešė į įmonę. Čekijos Respublikoje S.R.O. įstatinis kapitalas gali būti ir 1 CZK.

Akcinė bendrovė (A.S.)steigimo sutartis, įskaitant bendrovės įstatus, ir akcijų emisija įsteigia AS. Akcijomis galima laisvai prekiauti be registracijos Čekijos Respublikos komerciniame registre, todėl tai yra patrauklu, jei planuojate savo įmonę skelbti viešai. Akcinės bendrovės minimalus kapitalas turi būti 2 mln. CZK (apie 79 000 EUR). Ne mažiau kaip 30% šios sumos turi būti sumokėta steigimo metu.

Filialas techniškai nėra Čekijos verslas; tiesiog Jūsų užsienio verslo atstovas Čekijoje. Filialai turi gana didelių apribojimų ir turi nurodyti visą planuojamą veiklą savo komercinio registro paraiškoje. Įmonė taip pat turi paskirti biuro vadovą, kuris yra užsienietis, turintis ilgalaikį leidimą gyventi Čekijoje.

MOKESČIAI

Įmonės steigimas Čekijoje susijęs su kelių rūšių mokesčiais:

  1. Pelno mokestis – šiuo metu 21 proc.
  2. PVM – Standartinis PVM tarifas yra 21%, tačiau kai kurie produktai gali būti apmokestinami lengvatiniu 15 arba 10 proc. tarifu.
  3. Kelių mokestis – taikomas tik tuo atveju, jei savo versle planuojate naudoti motorinę transporto priemonę. Kelių mokesčių tarifai kinta, bet kasmet svyruoja nuo 1000 (apie 40 EUR) iki 5000 CZK (apie 200 EUR)

Dividendams ir kitoms pajamoms iš ribotos atsakomybės bendrovių ar ūkinių bendrijų taikomas 15 proc. tarifas.

Taigi, įmonės steigimas Čekijoje – puiki galimybė plėsti savo verslą arba imtis naujų idėjų įgyvendinimo stabilioje, ekonomiškai tvirtoje ir puikiai pasiekiamoje Europos valstybėje.