• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje)

Ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited arba Ltd, liet. uždaroji akcinė bendrovė) –

tai saugus pasirinkimas verslininkams, ketinantiems pradėti veiklą Anglijoje. Akcinė bendrovė yra visiškai atsietas subjektas nuo jos savininkų. Viskas, įskaitant bendrovės banko sąskaitas, turtinę nuosavybę ir įmonės veiklą, yra atskira nuo jos akcininkų interesų ir įsipareigojimų.

Kai kurių tipų bendrovės tapatina savininko ir verslo turtą. Taigi, jei verslas nepasiteisina, savininkas yra atsakingas už visus nuostolius ir privalo juos padengti iš nuosavų lėšų. Nusprendę įkurti ribotos atsakomybės bendrovę, Jūs visiškai nerizikuojate asmeniniu turtu – akcininkai už kompanijos skolas atsako tik investuotu kapitalu, todėl negalite prarasti daugiau, negu skyrėte įmonei. Be to, steigdami ribotos atsakomybės bendrovę lengviau gausite paskolą verslui, nes bankai į tokią kompaniją žiūri rimčiau nei į fizinį asmenį.

Ribotos civilinės atsakomybės bendrovės (LTD) steigimas Anglijoje TIK 500 EUR+PVM. Į kainą įskaičiuotos įmonės steigimo išlaidos, registracijos adreso suteikimas ir visų dokumentų parengimas.

Ribotos atsakomybės bendrovė gali savarankiškai skolintis pinigus, įsigyti nekilnojamojo turto, sudarinėti įvairius kontraktus. Pagrindinis uždarųjų akcinių bendrovių steigimo Lietuvoje ir Anglijoje skirtumas yra tas, kad minimalus įstatinis kapitalas Anglijoje yra vos 1 £, o Lietuvoje – 2500 Eur, taigi svetur pradėti verslą būtų pigiau.

Taip pat skiriasi mokesčių mokėjimo sistema. Anglijoje daug paprastesnė buhalterinė apskaita, kas ypač palanku svetur steigiantiems verslą pirmą kartą. Be to, privačios ribotos atsakomybės bendrovės moka mažiau mokesčių už prekybininkus (angl. sole trader). Šiuo metu tokioms kompanijoms taikomas 19 % pelno mokesčio tarifas (angl. Corporation Tax).

Ne paslaptis, jog Lietuvoje įmonės uždarymas yra ilgas procesas. Anglijoje, priešingai, tai yra labai paprasta ir greita. Norint uždaryti bendrovę, svarbu turėti visų akcininkų sutikimus. Tolesnė veikla priklausys nuo to, ar įmonė įsiskolinusi. Jeigu ne, tereikia ją išbraukti iš įmonių registro (angl. Register of Companies) arba akcininkams savanoriškai atsistatydinti. O jeigu įmonė turi skolų, kurių negali padengti, privaloma gauti kreditorių sutikimą uždaryti įmonę. Kreditoriai taip pat turi teisę to prašyti, jeigu negali atgauti skolų. Tuomet bendrovė yra priversta nutraukti savo veiklą.

Ribotos atsakomybės bendrovės skirstomos į du tipus:

  • privačiosios (angl. Private limited companies);
  • viešosios (angl. Public limited companies).

Privačiųjų ribotos atsakomybės bendrovių akcijų negali įsigyti bet kas. Tokio tipo įmonės steigimas Didžiojoje Britanijoje yra populiariausias sprendimas tarp verslininkų, besiverčiančių smulkiuoju verslu ar pradedančių kurti naujas įmones. Viešojo tipo ribotos atsakomybės bendrovės – priešingai – savo akcijas siūlo plačiajai visuomenei, taip pritraukdamos daugiau kapitalo. Akcijomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Svarbu paminėti, kad prieš pradėdama viešai pardavinėti savo akcijas, bendrovės kapitalas turi siekti ne mažiau 50 000 £, todėl tokia struktūra būdinga didesnėms, rinkoje gerai įsitvirtinusioms įmonėms.

Pradedantiems verslą Anglijoje yra labai paprasta užregistruoti įmonės buveinės adresą. Tokia vieta galėtų būti kad ir direktoriaus namų adresas (Jungtinėje karalystėje), naudojamas tik korespondencijos tikslams. Pati veikla neprivalo būti vykdoma šiuo adresu, tačiau sparčiai vykdant veiklą korespondencijos mąstai neabejotinai padidės, todėl MES PARENKAME TIK OFICIALIUS JURIDINIUS ADRESUS, KURIŲ ADMINISTRATORIAI JUMS OPERATYVIAI PERDUOS VISUS PRANEŠIMUS.

Jau 2019 kovo 29 d. numatomas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos. Tai neabejotinai paveiks ne tik politinius santykius, gyvenimą svetur, bet ir verslą – keisis importo ir eksporto sąlygos, todėl pravartu apsvarstyti galimybę verslą kurti tiesiogiai Anglijoje. Juridinio vieneto registravimas palengvins paslaugų tiekimą tiesiogiai Jungtinėje Karalystėje, išvengsite muito mokesčių (tai gali tapti aktualu po BREXIT procedūros). Taigi tokios bendrovės asmenims, norintiems plėsti ar kurti naują verslą, yra tikras išsigelbėjimas. Nors iš pirmo žvilgsnio įmonės steigimas svetur gali atrodyti kaip painus ir ilgas procesas, MES TAI ATLIKSIME GREITAI IR KOKYBIŠKAI, o Jums tereiks sugalvoti pavadinimą ir turėti kreditinę (arba elektriniam naudojimui tinkamą) banko kortelę.