Įmonės steigimas Anglijoje (Jungtinėje Karalystėje)
Ribotos atsakomybės bendrovė (angl. Limited arba Ltd, liet. uždaroji akcinė bendrovė) –
tai saugus pasirinkimas verslininkams, ketinantiems pradėti veiklą Anglijoje. Akcinė bendrovė yra visiškai atsietas subjektas nuo jos savininkų. Viskas, įskaitant bendrovės banko sąskaitas, turtinę nuosavybę ir įmonės veiklą, yra atskira nuo jos akcininkų interesų ir įsipareigojimų.
Kai kurių tipų bendrovės tapatina savininko ir verslo turtą. Taigi, jei verslas nepasiteisina, savininkas yra atsakingas už visus nuostolius ir privalo juos padengti iš nuosavų lėšų. Nusprendę įkurti ribotos atsakomybės bendrovę, Jūs visiškai nerizikuojate asmeniniu turtu – akcininkai už kompanijos skolas atsako tik investuotu kapitalu, todėl negalite prarasti daugiau, negu skyrėte įmonei. Be to, steigdami ribotos atsakomybės bendrovę lengviau gausite paskolą verslui, nes bankai į tokią kompaniją žiūri rimčiau nei į fizinį asmenį.
Ribotos civilinės atsakomybės bendrovės (LTD) steigimas Anglijoje TIK 800 EUR+PVM. Į kainą įskaičiuotos įmonės steigimo išlaidos, registracijos adreso suteikimas ir visų dokumentų parengimas.
Ribotos atsakomybės bendrovė gali savarankiškai skolintis pinigus, įsigyti nekilnojamojo turto, sudarinėti įvairius kontraktus. Pagrindinis uždarųjų akcinių bendrovių steigimo Lietuvoje ir Anglijoje skirtumas yra tas, kad minimalus įstatinis kapitalas Anglijoje yra vos 1 £, o Lietuvoje – 1000 Eur, taigi svetur pradėti verslą būtų pigiau.
Taip pat skiriasi mokesčių mokėjimo sistema. Anglijoje daug paprastesnė buhalterinė apskaita, kas ypač palanku svetur steigiantiems verslą pirmą kartą. Be to, privačios ribotos atsakomybės bendrovės moka mažiau mokesčių už prekybininkus (angl. sole trader). Šiuo metu tokioms kompanijoms taikomas 19 % pelno mokesčio tarifas (angl. Corporation Tax).
Ne paslaptis, jog Lietuvoje įmonės uždarymas yra ilgas procesas. Anglijoje, priešingai, tai yra labai paprasta ir greita. Norint uždaryti bendrovę, svarbu turėti visų akcininkų sutikimus. Tolesnė veikla priklausys nuo to, ar įmonė įsiskolinusi. Jeigu ne, tereikia ją išbraukti iš įmonių registro (angl. Register of Companies) arba akcininkams savanoriškai atsistatydinti. O jeigu įmonė turi skolų, kurių negali padengti, privaloma gauti kreditorių sutikimą uždaryti įmonę. Kreditoriai taip pat turi teisę to prašyti, jeigu negali atgauti skolų. Tuomet bendrovė yra priversta nutraukti savo veiklą.
Ribotos atsakomybės bendrovės skirstomos į du tipus:
- privačiosios (angl. Private limited companies);
- viešosios (angl. Public limited companies).
Privačiųjų ribotos atsakomybės bendrovių akcijų negali įsigyti bet kas. Tokio tipo įmonės steigimas Didžiojoje Britanijoje yra populiariausias sprendimas tarp verslininkų, besiverčiančių smulkiuoju verslu ar pradedančių kurti naujas įmones. Viešojo tipo ribotos atsakomybės bendrovės – priešingai – savo akcijas siūlo plačiajai visuomenei, taip pritraukdamos daugiau kapitalo. Akcijomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Svarbu paminėti, kad prieš pradėdama viešai pardavinėti savo akcijas, bendrovės kapitalas turi siekti ne mažiau 50 000 £, todėl tokia struktūra būdinga didesnėms, rinkoje gerai įsitvirtinusioms įmonėms.
Pradedantiems verslą Anglijoje yra labai paprasta užregistruoti įmonės buveinės adresą. Tokia vieta galėtų būti kad ir direktoriaus namų adresas (Jungtinėje karalystėje), naudojamas tik korespondencijos tikslams. Pati veikla neprivalo būti vykdoma šiuo adresu, tačiau sparčiai vykdant veiklą korespondencijos mąstai neabejotinai padidės, todėl MES PARENKAME TIK OFICIALIUS JURIDINIUS ADRESUS, KURIŲ ADMINISTRATORIAI JUMS OPERATYVIAI PERDUOS VISUS PRANEŠIMUS.
Anglijos išstojimas iš Europos Sąjungos Sausio 31d. dalinai paveikė naujo verslo kūrimą. Iki išstojimo iš Europos Sąjungos europiečiai nevaržomai galėjo gyventi Anglijoje be vizos. Anglijai išstojus iš Europos Sąjungos tai nebėra galima, pastoviam gyvenimui šalyje – reikalinga viza, tačiau verslininkai gali toliau steigtis įmones ir apsilankyti šalyje iki 6 mėnesių (kaip verslo turistai). Pačios steigimo procedūros nepasikeitė, Lietuvos (ar Europos Sąjungos) pilietis gali būti įmonės akcininkas ir direktorius. Nors iš pirmo žvilgsnio šis pasikeitimas gali atrodyti painus, “LC paslaugų centro” specialistai gali Jus pakonsultuoti ir įmonės steigimo, ir Anglijos migracijos klausimais.