• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

ĮMONĖS STEIGIMAS PORTUGALIJOJE

Portugalija yra viena iš ramiausių šalių pasaulyje, kurios gyventojų gyvenimo kokybė yra gana aukšta. Taip pat, dirba ganėtinai jauna darbo jėga. Ivestavimas Portugalijoje gali būti geriausių verslo sprendimų kurį priimsite. Šalies ekonomika nuolat auga, o metinis augimo tempas yra maždaug 0,8 procento.

Portugalijos narystė Europos Sąjungoje yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, jei norite steigi įmonę Portugalijoje. Narystė Europos Sąjungoje reiškia bendrą valiutą ir laisvą judėjimą bei prekybą visose valstybėse narėse. Portugalija yra viena iš pirmaujančių Europos Sąjungos narių paslaugų, biotechonologijų ir informacinių technologijų srityje.

Užsienio investicijos yra vienas iš svarbiausių Portugalijos prioritetų. Vyriausybė juos laiko vienu iš svarbiausių ekonomikos augimo veiksnių. Dėl šios priežasties Portugalijoje užsienio investicijoms taiko mi mažesni apribojimai, palyginus su kitomis šalimis. Tai leidžia užsienio investicijoms į visas privačias sektoriaus veiklas.  Tai tik dar viena priastis, kodėl turėtumėte investuoti į Portugaliją.

Dėl geografinės padeties, Portugalija yra patrauklus tarptautinio ryšio mazgas: iš Lisabonos tarptautinio oro uosto galima skristi į daugiau nei šimtą, tarptautinių krypčių. Be to, pagal anglų kalbos (kaip antrosios šnekamosios kalbos) mokėjimo indeksą Portugalija yra septintoji šalis pasaulyje.

Pagal pasaulio banko duomenis, Portugalija yra 30-oje turtingiausių pasaulio šalių reitinge pagal BVP ir 24-oji pagal pajamas vienam gyventojui. Taip pat, 2.2 procentų ekonominis augimas, įtvirtina Portugalijos įvaizdį kaip šiuolaikišką, internacionalizuota ir vis klestėjančią šalį.

Įmonės steigimo Portugalijoje kaina – 6000 EUR +PVM (viskas įskaičiuota)

MOKESČIŲ SISTEMA

Labai svarbu atsižvelgti į Portugalijos mokesčių sistemą. Standartizuotas PVM tarifas Portugalijoje yra 23%, Azorų salų autonominiame regione 18% ir 22% Madeiros autonominiame regione. Šiuo metu pelno mokestis Portugalijoje yra 21%. Dividendų mokestis Portugalijoje taikomas ir rezidentams, ir nerezidentams, jam taikomas fiksuotas 28%.

VERSLO FORMOS

Jeigu norite įkurti įmonę Portugalijoje, vienas iš pagrindinių žingsnių pradedant verslą yra teisinis steigiamo subjekto pasirinkimas. Svarbu žinoti visų tipų įmones, kurios gali būti įregistruotos Portugalijoje, kad būtų galima pasirinkti geriausią varianą, užtikrinti jūsų verslo sėkmę. Nors teisinės formos yra panšios į tas kurias galima rasti Europos Sąjungos šalyse, Portugalija turi savo ypatumų.

Visuomet turite atsižvelgti į būsimos įmonės stipriąsias puses, paskirstytiną turtą, atsakomybės pobūdį ir reikalingą kapitalo investiciją. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – turite nuspręsti, ar tai ketinate vesti vienas ar su kitais partneriais. Kokios yra skirtingos įmonių ir verslo teisinės formos? Kokį statusą pasirinkti, jei veikla skirta asmeniui ar grupei? Šiuo metu populiariausios kompanijų formos Portugalijoje:

Sociedade por Quotas (LDA) – labiausiai paplitusi verslo formos rūšis. Tai uždaroji akcinė bendrovė kurios įstatinis kapitalas padalintas į akcijas. Vienos akcijos vertė turi būti bent 1EUR . LDA gali bet kada pasirinkti „pasikeisti“ į SA verslo formą, kuri aprašyta žemiau. Šio tipo įmonės privalo turėti bent du akcininkus ir bent 5000EUR įstatinį kapitalą.

Sociedade Anónima (SA) – antras pagal populiarumą teisinis formatas. Tai korporacija/akcinė bendrovė, kurios minimalus kapitalas yra 50,000EUR, kurios steigimo metu turi būti apmokėta ne mažiau kaip 30proc. Kapitalą sudaro laisvai perleidžiamos akcijos, kuros gali būti išleistos pareiškėjui. Norint įsteigti šią įmonę pradinis akcininkų skaičius turi būti ne mažesnis kaip 5. SA yra daugiausiai reikalaujanti kompanijos forma teisės aktų atžvilgiu ir nepaisant dydžio, sąskaitas kasmet turi tikrinti atestuotas auditorius.

Holdingo bendrovė (SGPS) – jei LDA arba SA yra kontroliuojanti bendrovė, pagal taikomus raglamentus ji gali šgyti papildomą reguliuojančiosio bendrovės, vadinamos Sociedade Gestora de Participações Sociais (SGPS), teisinį statusą. Šio teisinio statuso pranašumas suteikia tam tikras mokesčių lengvatas.

Filialas (Sucursal) – tai vietinis atstovaujamo verslo subjekto plėtinys, neturintis atskiro juridinio asmens statuso. Apmokestinimo ir reikalavimų laikymosi atžvilgiu ji yra traktuojama kaip Portugalijos įmonė. Tačiau skirtingai nei kitose jurisdikcijose, Portugalijoje nereikalaujama pateikti valdančiosios kompanijos sąskaitų, ir skirtingai nei vietinėje įmonėje, fialilo paskirstymas valdančiajai įmonei yra neapmokestinamas mokesčiais. Užsienio subjektas, turintis filialą Portugalijoje, yra populiari tam tikrų rūšių investicijų struktūra, pavyzdžui, į nekilnojamąjį turtą.