• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

ĮMONĖS STEIGIMAS BULGARIJOJE

Bulgarija jau daugiau nei 10 metų yra Europos Sąjungos narė ir tampa vis patrauklesne vieta verslui dėl savo stabilios finansinės padėties ir gero mokesčių režimo, todėl vis daugiau užsienio bendrovių pradeda vykdyti veiklą Bulgarijoje. Šioje šalyje vyrauja finansinis stabilumas, o tai yra būtina sėkmingo verslo sąlyga. Bulgarijos finansinis stabilumas grindžiamas tuo, kad vietinės valiutos – levo (BGN) kursas yra fiksuotas euro atžvilgiu, o tai apsaugo verslą nuo valiutos sukrėtimų. Valstybė taip pat rengiasi laipsniškai prisijungti prie euro zonos, o tai bus natūrali valiutų valdybos tąsa. Be viso to, Bulgarija turi gerai išvystytą bankų sistemą. Šalyje įregistruoti 22 licencijuoti vietos bankai ir 5 užsienio bankų filialai.

Jei jus domina galimybė būti atstovaujamam įmonės Bulgarijoje, MC “LC paslaugų centras” specialistai padės Jums tai padaryti. Pasirūpinsime ne tik sėkmingo verslo pradžia Bulgarijoje, bet ir būsime jūsų patikimi patarėjai.

Įmonės steigimo Bulgarijoje kaina1800 eur + PVM 

MOKESČIŲ SISTEMA

Bulgarija turi vieną geriausių mokesčių sistemų pasaulyje. Santykiai su Valstybine mokesčių agentūra yra civilizuoti, o dėl daugumos patikrinimų ir inspektavimų  nereikia asmeniškai susitikti su inspektoriais – prašymai gaunami elektroniniu būdu, o dokumentai pateikiami Komerciniame registre. Nacionalinės mokesčių inspekcijos elektroninės paslaugos yra labai gerai išvystytos. Procedūros yra paprastos ir greitos, o biurokratizmas sumažintas iki minimumo.

Pelno mokesčio tarifas Bulgarijoje jau daugiau kaip dešimt metų yra 10 proc. ir tai sukuria labai palankią verslo aplinką. Toks pat yra ir fizinių asmenų pajamų mokesčio dydis. Pridėtinės vertės mokestis yra 20 proc. Dividendo mokestis yra kone mažiausias Europos Sąjungoje – 5 proc. Registruotis PVM mokėtoju privaloma ne visoms įmonėms ir tai priklauso nuo įmonės metinės apyvartos. Socialinio draudimo įmokos šalyje sudaro 30-40 proc. ir jų našta paskirstoma tarp darbuotojo ir darbdavio, šis santykis metams bėgant keitėsi. Kadangi Bulgarija yra Europos Sąjungos narė ir priklauso bendrajai Europos rinkai, Bulgarijos įmonės išrašo sąskaitas faktūras be PVM kitų ES valstybių narių įmonėms, kadangi PVM nemokamas, todėl nereikia jo grąžinti.

PVM turi būti grąžinamas, importuojant prekes iš ne Europos Sąjungos šalių arba perkant prekes iš Bulgarijos ir vėliau tiekiant prekes valstybės viduje. Net ir tais atvejais, kai reikia apskaičiuoti PVM, Bulgarijos mokesčių administratorius – NRA – šį mokestį grąžina greitai ir lengvai. Tai pranašumas, palyginti su daugeliu kitų ES valstybių narių, kuriose sudėtingas PVM grąžinimas yra viena iš pagrindinių kliūčių verslui.

PRIVALUMAI

  • Per pastaruosius penkerius metus, išskyrus pandemijos laikotarpį, Bulgarijos BVP nuolat augo.
  • Atidarydami banko sąskaitą Bulgarijoje galite naudotis Europos finansų Sistema (susieti savo banką su kitais ES bankais). Bulgarijoje veikia stabili bankų sistema.  Šios šalies vyriausybė leidžia įnešti indėlius iki 100 tūkst. eurų. Be to, galite naudotis tokiais mokėjimo procesoriais kaip “Stripe” ir “Paypal”. Taip pat galite atidaryti “Wise” ir “Revolut” sąskaitas.

Bulgarija traukia žmones iš viso pasaulio. Didėjantis bendrų darbo erdvių skaičius ir bendruomenės, kurios traukia į Bulgariją, yra didžiulė nauda žmonėms, kuriantiems naują bazę. Taip pat yra galimybių ne europiečiams tapti nuolatiniais gyventojais.