• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

ĮMONĖS STEIGIMAS PRANCŪZIJOJE

PRIVALUMAI

Prancūzija yra itin verslui palanki šalis, turinti vieną didžiausių rinkų Europoje ir prieigą prie Europos bendrosios rinkos. Jos sostinė Paryžius yra svarbus finansinis centras Europoje. Šioje šalyje taip pat vyrauja talentinga darbo jėga, novatoriški verslo lyderiai, aukštos kokybės transporto infrastruktūra ir stipri intelektinės nuosavybės apsauga. Prancūzija yra pramonės jėga ir nepaisant bendros gamybos sumažėjimo, gamyba išlieka vienu didžiausių šalies ekonomikos sektorių. Šalyje yra pirmaujančių automobilių gamintojų („Peugeot“ ir „Renault“) bei pasaulyje pirmaujančių orlaivių gamintojų („Airbus“). Didesnį dėmesį skirdama technologijoms ir inovacijoms bei stipriai šalies verslumo kultūrai, Prancūzijos vyriausybė toliau remia gamybos sektorių, siekdama padidinti jo konkurencingumą. Be viso to, Prancūzija yra ne tik viena didžiausių ekonomikų Europoje, bet ir šešta pagal dydį pasaulyje. Ji gali pasigirti didele vidaus rinka ir yra pagrindinis tiltas į likusią Europos bendrosios rinkos dalį. Puiki infrastruktūra, puikiai išvystytos telekomunikacijos ir technologijos bei prieiga prie vienos didžiausių kapitalo rinkų regione, o pastaraisiais metais Prancūzijos vyriausybė išplėtė savo politiką, kad ir toliau pritrauktų užsienio susidomėjimą ir investicijas.

Įmones steigimo Prancūzijoje kaina – 4500 + PVM (viskas įskaičiuota)

MOKESČIŲ SISTEMA

Dabartinis pelno mokesčio tarifas Prancūzijoje yra 33,3 proc.; Standartinis Prancūzijos PVM tarifas šiuo metu yra 20 proc.; Dividendų pajamoms taikomas fiksuoto dydžio mokestis (PFU, kartais vadinamas „fiksuotu mokesčiu“), kurio dydis yra 30 proc.

VERSLO FORMOS

Prancūzijos akcinė bendrovė (société anonyme – SA) – Norint įsteigti Prancūzijos SA, reikia mažiausiai septynių akcininkų. Steigėjai gali būti fiziniai arba juridiniai asmenys. Pradinis įstatinis kapitalas yra 37 000 EUR įmonės steigimui Prancūzijoje. Kapitalas yra padalintas į akcijas, o akcininkų atsakomybė yra ribota savo įnašo dydžiu.

Prancūzijos ribotos atsakomybės bendrovė (société a responsabilité limitée – SARL – lietuviško UAB atitikmuo) – Tokio tipo verslą Prancūzijoje gali steigti ne daugiau kaip 100 fizinių ar juridinių asmenų (privalomas bent vienas akcininkas). Nereikalaujamas minimalaus akcinis kapitalas. Ši struktūra paprastai rekomenduojama mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios yra įsteigtos Prancūzijoje. Įsteigus šios verslo formos įmonę įsipareigojama kiekvienais metais sušaukti metinį susirinkimą metinei finansinei atskaitomybei tvirtinti.

Supaprastinta akcinė bendrovė (société par actions simplifiée – SAS – lietuviško MB atitikmuo) – Tai panaši įmonė į akcinę korporaciją, tačiau ji yra lankstesnė, o įmonės steigimui Prancūzijoje reikia tik dviejų partnerių. Pirmininką arba prezidentą turi skirti akcininkai. Įsteigus šios verslo formos įmonę įsipareigojama kiekvienais metais sušaukti metinį susirinkimą metinei finansinei atskaitomybei tvirtinti. Užseniečiams rekomenduojama steigti SAS tipo kompaniją, nes SARL direktorius privalo būti Prancūzijos rezidentas.

Prancūzijos individuali įmonė (entreprise individuelle) – Kai tik vienas steigėjas nusprendžia steigti įmonę Prancūzijoje, geriausias pasirinkimas yra individuali įmonė. Steigėjas visiškai atsako už visas skolas ir įsipareigojimus. Tokio tipo įmonėms Prancūzijoje pradinio kapitalo nereikia.

Komercinė partnerystė (société en nom collectif – SNC) – Įmonės steigimui būtini bent du partneriai. Partneriai atsako už bendrijos įsipareigojimus ir skolas savo asmeniniu turtu. Norint steigti komercinę partnerystę Prancūzijoje, minimalaus kapitalo nereikia. Partnerių komercinė veikla turi būti vykdoma tuo pačiu įmonės pavadinimu.

Kitas populiarus įmonių tipas Prancūzijoje yra filialas. Tačiau tokio tipo įmonės yra visiškai priklausomos nuo patronuojančios bendrovės, kuri privalo ją įsteigti priimant sprendimą ir jį pateikiant Prancūzijos prekybos registrui. Filialai turi vykdyti tą pačią veiklą, kaip ir pagrindinės įmonės, ir yra geras pasirinkimas užsienio įmonėms, norinčioms veikti Prancūzijoje ilgesnį laiką. Patronuojanti įmonė visiškai kontroliuos filialą ir bus atsakinga už Prancūzijos struktūros įsipareigojimus. Palyginti su dukterine įmone, Prancūzijos filialą sukurti lengviau ir pigiau. Kitas filialo privalumas – Prancūzijoje bus apmokestinamos tik čia gautos pajamos. Be to, filialas gali pasinaudoti daugybe Prancūzijos pasirašytų sutarčių dėl dvigubo apmokestinimo. Kartais užsienio investuotojai, kurie atidaro filialą ar dukterinę įmonę, taip pat yra suinteresuoti persikelti į Prancūziją ar kitą Europos šalį. Galime padėti jiems susisiekti su vietiniais partneriais, kurie specializuojasi imigracijos klausimais.

Dukterinė įmonė yra viena iš labiausiai paplitusių struktūrų, kurias naudoja užsienio įmonės, siekiančios veikti Prancūzijos rinkoje. Dukterinė įmonė yra savarankiškas subjektas, kuris gali būti steigiamas kaip ribotos atsakomybės bendrovė. Pagrindinės dukterinės įmonės Prancūzijoje charakteristikos yra šios:

  • gali užsiimti kita veikla nei pagrindinė patronuojančios įmonės veiklos objektas;
  • kaip ribotos atsakomybės bendrovė, dukterinė įmonė bus laikoma vietos įmone Prancūzijoje;
  • dukterinė įmonė laikoma mokesčių rezidente ir jai bus taikomas pelno mokestis Prancūzijoje;
  • ji turės prašyti licencijų ir leidimų, kaip ir kitos Prancūzijos įmonės.

Net jei dukterinė įmonė yra nepriklausoma nuo užsienio bendrovės, patronuojanti įmonė turės galutinę kontrolę ir valdymo sprendimus, susijusius su Prancūzijos dukterinės įmonės veikla. Be to, įmonė turės ribotą atsakomybę už dukterinės įmonės prisiimtus įsipareigojimus ir skolas.