• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

ĮMONĖS STEIGIMAS SINGAPŪRE

Dėl tokių veiksnių kaip kvalifikuotų išteklių gausa, veiksminga ir atvira ekonomika bei griežta intelektinės nuosavybės teisių apsauga jau daugelį metų Singapūras yra viena iš pirmaujančių šalių, kai kalbama apie tarptautinį verslą. 2016 m. Singapūras jau dešimtą kartą iš eilės buvo pripažintas geriausia šalimi užsiimti verslu. O 2020 m. Singapūras aplenkė Honkongą ir pagal “The Heritage Foundation” skelbiamą ekonominės laisvės indeksą tapo laisviausia pasaulio ekonomika.

Singapūras taip pat yra konkurencingiausia pasaulio ekonomika, remiantis Pasaulio ekonomikos forumo paskelbta 2019 m. pasaulinio konkurencingumo ataskaita. Per pastarąjį dešimtmetį Singapūras nuolat buvo vertinamas kaip vieta, kurioje lengviausia įsteigti ir vykdyti verslą. Remiantis Pasaulio banko “Doing Business Report 2020” ataskaita, Singapūras užima antrąją vietą tarp 190 ekonomikų pagal verslo vykdymo paprastumą.

Singapūras yra ne tik pirmaujantis regiono finansų centras, bet ir vienas didžiausių finansų centrų pasaulyje. Šalies užsienio atsargos užima 10 vietą pasaulyje. Pagal 2020 m. kovo mėn. paskelbtą Pasaulinį finansų centrų indeksą (GFCI), Singapūras pagal konkurencingumą užima penktą vietą pasaulyje.

Šalyje veikia daugiau kaip 100 komercinių bankų, 29 prekybos bankai ir 40 užsienio bankų atstovybių. Tvirtas ir patikimas bankų sektorius siūlo platų paslaugų ir produktų asortimentą, įskaitant bankininkystę, užsienio valiutą, obligacijas, akcijas, išvestines finansines priemones, turto valdymą ir draudimą.

Įmonės steigimo Singapūre kaina1535EUR + PVM

Svarbu: Visos įmonės Singapūre privalo turėti bent vieną direktorių, kuris yra Singapūro rezidentas/gyventojas. Norint steigti įmonę Singapūre, būtina turėti nominalų/paskirtą direktorių.  Bei turėti įmonės sekretorių, kuris taip pat yra Singapūro rezidentas/gyventojas.

MB “LC paslaugų centro” specialistai gali Jums pasiūlyti tiek įmonės steigimo tiek nominalaus direktoriaus ir/ar sekretorės paslaugas. 

PRIVALUMAI:

  • Pagrindinis verslo Singapūre privalumas yra tas, kad, palyginti su daugeliu kitų šalių, čia lengva ir nesudėtinga vykdyti verslą. Tai lemia tokie veiksniai kaip tvirta ir atvira ekonomika, priimtini mokesčių tarifai, puiki infrastruktūra, kvalifikuota darbo jėga ir strateginė padėtis Azijoje.
  • Singapūre yra viena stabiliausių politinių aplinkų Azijoje, todėl verslininkams ir investuotojams suteikiamas stiprus saugumo ir komforto jausmas. Jo teismų sistema pripažinta viena veiksmingiausių Azijoje, užtikrinanti antikorupcinių įstatymų vykdymą, todėl investuotojai gali vykdyti verslą nebijodami biurokratinių nesklandumų.
  • Vygdant verslą Singapūre, labai lengva plėstis į kitas šalis. Singapūrą galima pavadinti vartais į Aziją ir per jį plėstis į pietryčių Aziją, o galbūt net į Australiją. Singapūras yra demokratinė valstybė, turinti labai aiškią teisinę sistemą, o tai yra palankios sąlygos steigiant  verslą, čia yra teisės viršenybė, gana maža biurokratinė našta verslui.
  • Dėl griežtos teisėsaugos Singapūro nusikalstamumo lygis nuolat yra žemas, o gyventojai gali džiaugtis dideliu asmeniniu saugumu. Tarpvalstybinių ginčų atveju įmonės gali pasikliauti Singapūro, kaip pasaulinio lygio arbitražo institucijos, reputacija.
  • Užsieniečiams leidžiama turėti 100 % Singapūre įregistruotos bendrovės akcijų, neturint vietinių akcininkų ar partnerių. Taip pat nėra jokių pelno repatriacijos apribojimų, o užsienio valiutą galima įvežti į šalį ir išvežti iš jos be apribojimų. Tai vienas iš veiksnių, dėl kurio Singapūras tampa ypač patrauklus didelėms bendrovėms, kurioms kitu atveju gali tekti mokėti didžiulius mokesčius už pinigų pervežimą

MOKESČIŲ SISTEMA:

Singapūre galioja viena palankiausių mokesčių sistemų Azijoje, kurioje netaikomi dividendų ar kapitalo prieaugio iš verslo mokesčiai. Šalyje galioja pakopinis požiūris tiek į pelno, tiek į gyventojų mokesčius. Pirmuosius trejus metus naujoms įmonėms taikomos didelės mokesčių lengvatos. Be to, pelno mokesčiai neviršija 17 % tarifo. Šalis taip pat yra sudariusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su daugiau kaip 50 valstybių, kuris užkerta kelią bet kuriai Singapūro įmonei mokėti du kartus už tas pačias apmokestinamąsias pajamas dviejose skirtingose šalyse.

Singapūro vyriausybė 1994 m. įvedė prekių ir paslaugų mokestį (GST) (PVM), kurio dydis 7 %. Toks GST vis dar yra vienas mažiausių pasaulyje (nuo 2023 m. sausio 1 d. GST tarifas bus padidintas iki 8%).