• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Norvegijoje

Įmonės steigimas Norvegijoje

Norvegijos Vėliava

Ieškant naujų galimybių investuoti, puikiu pasirinkimu gali tapti įmonės steigimas Norvegijoje. Sunku būtų surasti verslui palankesnę ekonominę aplinką: Norvegija – viena turtingiausių pasaulyje valstybių, garsėjanti gausiu naftos eksportu ir itin aukštu pragyvenimo
lygiu, bei aktyvia ir šiuolaikiška visuomene, kurios nedarbo lygis yra mažiausias Europoje ir siekia vos 3%.

Šios šalies ekonomika galėtų būti tikslus klestinčio kapitalizmo pavyzdys, kur sėkmingai dera laisva rinka ir minimali vyriausybės kontrolė. Sritis, sulaukianti tokios kontrolės Norvegijoje, yra naftos sektorius, taip pat subsidijuojamas žemės ūkis ir žvejyba. Be naftos ir dujų gamybos, didžiąją dalį BNP Norvegijos ekonomikoje sukuria laivų statyba ir laivininkystė. Pramonės sektorius yra privatus, išskyrus geležinkelius, paštą, elektrines ir kaikurias didžiąsias Norvegijos įmones, kaip Statoil.

Kitos svarbios Norvegijos ekonomikos sritys yra miškininkystė, vaistų gamyba, medienos ir popieriaus pramonė, kalnakasyba. Dar nuo seniausių laikų Norvegija garsėja gausia žuvininkyste: net 90% sugaunamų žuvų yra skiriama eksportui, o pagal lašišos pardavimus
Norvegija užima pirmąją vietą visame pasaulyje.

Dažniausia įmonės forma Norvegijoje yra AS (Aksjeselskap) – lietuviškos UAB atitikmuo, kurios akcinis kapitalas yra 30 000 NOK (apie 3000 EUR.) Juo galima disponuoti atliekant mokėjimus už įmonės įregistravimą.

Tam, kad įmonės steigimas Norvegijoje būtų paprastesnis, geriausia kreiptis į profesionalus, kurie padės Jums nepasiklysti privalomose procedūrose ir sklandžiai atlikti reikiamus veiksmus. Naują įmonę Norvegijoje įsteigti galima ir nuotoliniu būdu, tačiau bent
kartą atvykti į šalį tikrai reikės dėl vienkartinių biurokratinių formalumų – Jus kaip fizinį asmenį turėsime užregistruoti vietiniame registre specialaus kodo gavimui.

Norintys įsteigti savo įmonę Norvegijoje neprivalo būti šios šalies piliečiais, nėra reikalingas ir kontaktinis asmuo.

Registracijos adresas, kurio dažnai reikalauja užsienio įmonių steigimo teisinė tvarka, būtinas ir Norvegijoje. Vis dėlto, nėra privaloma turėti fizines patalpas – užtenka nurodyti pašto dėžutės adresą. Jeigu įmonė teikia licenciją turinčių specialistų paslaugas, tuomet reikalingos ir fizinės patalpos Norvegijoje.

Įmonės steigimas Norvegijoje paprastai užtrunka 5-8 savaites. Naujai įmonei taip pat reikia atsidaryti ir banko sąskaitą, kas gali užtrukti iki 5 savaičių.

Nepaisant to, kad Norvegija nepriklauso ES, jos rinka itin glaudžiai bendradarbiauja su daugeliu Europos valstybių. Švelni įstatymų sistema naujų įmonių steigimui žymiai palengvina visas procedūras, pritraukdama didelį būrį užsienio investuotojų.

Mokesčiai Norvegijoje priklauso nuo teritorijos, kurioje veikia įmonė. Osle GPM yra maždaug 14%, darbuotojo mokestis skaičiuojamas pagal TABEL kortelę, kurioje pateikiami iš anksto apskaičiuoti duomenys, kiek asmuo planuoja uždirbti. Jei numatyta suma neuždirbama,
skirtumas grąžinamas, nes visi mokesčiai mokami avansu. Standartinis PVM Norvegijoje yra 25%, sumažintas PVM taikomas maistui (15%), transportui (12%) ir žalios žuvies tiekimui (11.1%).

Įmonės steigimas Norvegijoje – puiki galimybė naujoms investicijoms ir sėkmingam verslui. Skandinaviškas požiūris į darbą, žmogų ir perspektyvią ekonomiką dabar kaip niekada anksčiau žavi užsienio investuotojus, todėl belieka pasinaudoti proga ir ryžtingai imtis naujo verslo.

Įmonės steigimo kaina Norvegijoje prasideda nuo 1000€ +PVM (viskas įskaičiuota!)