• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Estijoje

Įmonės steigimas EstijojeNuo ko pradėti steigimo darbus?

Įmonės steigimas Estijoje yra tikrai geras sprendimas asmenims planuojantiems plėtrą Europos Sąjungoje. Estija puiki šalis nenuolatiniams gyventojams, nes valstybiniame sektoriuje galėsite bendrauti ne tik estų, bet rusų bei anglų kalbomis, be to, čia egzistuoja pakankamai gera investicinė aplinka.

Norėdami įsteigti įmonę Estijoje jums nereikės išvykti iš Lietuvos, o įstatinį kapitalą galima įnešti vėliau.

Būtina sąlyga įkuriant įmonę Estijoje – turėti kur registruoti (juridinį adresą) Estijos šalies teritorijoje valstybinių institucijų korespondencijai gauti. Viską padėti sutvarkyti gali MB “LC paslaugų centras” specialistai.

Įmonės steigimo Estijoje kaina nuo 950 Eur + PVM (viskas įskaičiuota!)

Plačiau apie Estiją:

Nors Estija priklauso Baltijos šalių regionui, ten vyrauja skandinaviškas požiūris į verslą ir ekonomiką. Šioje šalyje ekonomika kasmet pakyla įspūdingais tempais. Taip pat didelis Estijos privalumas  yra puiki geografinė padėtis, kuri suteikia neribotas galimybes susisiekti tiek su Skandinavijos šalimis, tiek su pabaltijo ar kitomis žemyninėmis valstybėmis. Estija bendradarbiauja net su 30 šalių dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo, PVM sudaro 20 proc, o sandoriai ES šalyse neapmokestinami.

Dar vienas puikus verslo Estijoje privalumas, tai taikomo 0 proc. nepaskirstyto pelno mokestis. Mokesčių sistema pritaiko nematytas lengvatas, tai yra pelno mokestis taikomas tik tokiu atveju, jeigu pelnas yra paskirstytas. Jeigu įmonė gauto pelno neišmokėjo akcininkams, o investavo į verslo plėtimą, tuomet pelno mokesčio mokėti įmonei nereikia. Priešingu atveju paskirstytas pelnas turi būti apmokestinamas. Pritaikant šį metodą Estijos ekonomikoje, suteikiama galimybė  tarptautinėms įmonėms vykdyti verslo plėtrą nepatiriant didelių mokestinių nuostolių. Taip pat būtina paminėti, kad įsteigta įmonė nėra apmokestinama mokesčiais, neprivalo turėti darbuotojų, o valdybos narys (nariai) gali išsimokėti atlyginimą  dividendais.

Taigi, nors Estija nėra didelė valstybė su dideliu gyventoju skaičiumi, tačiau išugdžiusi puikią verslo politiką su dar puikesnėmis tobulėjimo galimybėmis, todėl prieš įmonės steigimą Lietuvoje verta apmąstyti ir Estijos privalumus.