• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Lenkijoje

Lenkija – devinta pagal dydį Europos valstybė, kurios sparčiai auganti ekonomika yra viena didžiausių Europos Sąjungoje. Daugiau nei 37 milijonai gyventojų, patogi geografinė padėtis, sujungianti rytinę ir vakarinę Europą, ir platus rusų kalbą mokančiųjų ratas – tik keletas pliusų, kuriuos verta pastebėti mąstant, kuo naudingas būtų įmonės steigimas Lenkijoje.

Lenkijos ekonomikoje didžiausią dalį užima didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos bei pramonė. Itin aktualu tai, jog Lenkija aktyviai dalyvauja mainuose su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis: net 80% Lenkijos eksporto keliauja į ES šalis (daugiausiai į Vokietiją, Čekiją, Prancūziją), o iš atkeliaujančio importo taip pat net 69% sudaro prekės ir produktai iš ES (Vokietijos, Nyderlandų, Italijos).

Dėl savo lokacijos ir palankaus bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis Lenkija gali būti patraukli ir Lietuvos vežėjams. Įsigaliojus Europos Parlamente diskusijų sukėlusiam Mobilumo paketui, kuriuo norima pagerinti tolimųjų reisų vairuotojų padėtį, Lietuvos vežėjams tektų vykdyti esminį reikalavimą: kas keturias savaites grąžinti krovininę transporto priemonę į tą šalį, kurioje ji yra registruota. Ši sąlyga Lietuvai, esančiai toliau nuo Vakarų Europos valstybių, į kurias ir iš kurių dažniausiai gabenami kroviniai, galėtų sukelti nemažai sunkumų, o gal net nuostolių.

Vis dėlto, yra galimybių to išvengti ir viena iš plačiai svarstomų idėjų – įmonės įsteigimas Lenkijoje. Tokiu atveju krovinininės transporto priemonės vos kirtę Vokietijos–Lenkijos sieną būtų oficialioje savo registracijos šalyje ir pailsėję bei kuro atsargas pasipildę vairuotojai galėtų toliau sėkmingai tęsti savo keliones Vakarų Europos šalyse, negaišdami laiko grįžimui iki Lietuvos.

Tie, kurie nėra tikri dėl transporto sektoriaus potencialo, turėtų atkreipti dėmesį į tai, jog jo svarba pastaraisiais metais yra ryškiai padidėjusi, nes jis gana solidžiai prisideda prie Lietuvos ekonomikos. Būtent transporto sektorius sukuria apie 10% mūsų BVP, jame dirba apie 10% Lietuvos gyventojų.

Garantuojame sklandų bendradarbiavimą ir profesionalią pagalbą norintiems įsteigti savo įmonę Lenkijoje. Populiariausia teisinė įmonės forma – UAB, lenkiškai vadinama Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z. o. o.). Ji puikiai tinka mažam ir vidutiniam verslui, gali turėti vieną ar daugiau akcininkų, o minimalus įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 5000 zlotų.

Norint, kad įmonės steigimas Lenkijoje būtų sėkmingas, nebūtina pačiam dalyvauti visose procedūrose. LC paslaugų centro profesionalai pasirūpins, kad viskas įvyktų sklandžiai ir atitiktų visus reikalavimus. Jums pageidaujant, paruošiami dokumentai, kuriuos patvirtina Lietuvoje esantis notaras, taip suteikdamas teisę Lenkijoje esantiems mūsų partneriams veikti Jūsų vardu. Toks įgaliojimas turi būti išverstas į lenkų kalbą. Taip pat reikalinga notaro patvirtinta Jūsų paso kopija, adresas, telefono numeris ir elektroninis paštas, kad bendradarbiavimas tarp kontaktinio asmens ir įmonę steigiančio kliento būtų kiek įmanoma sklandesnis – notaro klausimą taipogi išspręsime už Jus.

Įmonės įregistravimas Lenkijoje yra kaip niekada patogus – pasirinkus mus klientams paslaugos siūlomos nuotoliniu būdu, specialistai atsiunčia visus dokumentus. Pati registracija dažniausiai užtrunka nuo 1 iki 2 mėnesių.

Banko sąskaitos atsidarymas Lenkijoje taip pat įmanomas be paties kliento dalyvavimo, tačiau tai sukelia papildomų išlaidų. Tokiu atveju ir vėl būtinas notaro patvirtintas įgaliojimas, suteikinatis teisę tai atlikti už Jus. Vis dėlto, banko sąskaitą atsidaryti gana paprasta, todėl taupant pinigus tai padaryti galima nuvykus į bet kokį Lenkijos miestą, kad ir Suvalkus.

Plėtojami Lietuvos ir Lenkijos ryšiai kuo toliau, tuo labiau skatina kitomis akimis pažvelgti į mūsų sparčiai tobulėjančią kaimynę ir pasinaudoti puikia proga savo verslą pradėti būtent Lenkijoje.

Įmonės steigimo Lenkijoje kaina nuo 2600 Eur +PVM