• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

ĮMONĖS STEIGIMAS ISPANIJOJE

Ispanija yra šiuolaikinio pasaulio įmonių centras, daugelis investuotojų, pasirinkusių įmonės steigimo Ispanijoje galimybę, įsilies į stiprų Europos regioną. Užsieniečiai iš viso pasaulio čia atvyksta norėdami investuoti į didžiulę Ispanijos rinką. Mokestine prasme ivesticijos Ispanijoje yra labai patrauklios. Dėl to, yra svarbu suprasti kaip įsilieti į Ispanijos verslo aplinką ir nusitiesti tam tinkančias gaires kurios padės eiti tuo keliu.

Ispanijos ekonomika per pastaruosius penkerius metus iki pandemijos nuolat lenkė savo kolegas Europoje. Įmonės steigimas Ispanijoje turi daugelį pranašumų: didžiausias greitkelių tinklas ES, du judriausi Europos oro uostai, plačiausias pasaulyje greitųjų geležinkelių tinklas ir trys svarbiausi Europos konteinerių pervežimo uostai. Ispanijos mokesčių našta panaši į ES medianą. Ispanija siūlo subsidijas ir dotacijas bei turi išsamią mokesčių lengvatų ir atleidimo nuo mokesčių sistemą, skirtą skatinti verslo veiklą, žinių perdavimą ir darbo vietų kūrimą.

Įmonės steigimo Ispanijoje kaina nuo 6300 EUR + PVM 

VERSLO FORMOS

Ispanijoje kaip ir Lietuvoje yra keletas skirtingų verslo formų. Geriausią ir Jūsų poreikius labiausiai atitinkančią išsirinkti padės LC paslaugų centro darbuotojai. Jie ne tik patars, bet ir suteiks profesionalią pagalbą kuriant savo įmonę Ispanijoje.

Ribotos atsakomybės bendrovė (Sociedad Limitada, SL) – lietuviško UAB atitikmuo. Ribotos atsakomybės bendrovė arba SL yra plačiausia Ispanijoje įmonių rūšis. Akcininkų/partnerių įsipareigojimai, kaip rodo pats pavadinimas, apsiriboja kiekvieno iš jų įneštu kapitalo įnašu. Minimali investicija – 3000 eurų. Vienas iš didžiausių ribotos atsakomybės bendrovės privalumų yra tai, kad šią investiciją galima atlikti grynaisiais pinigais arba pinigais banko sąskaitoje, taip pat turtu, kuris bus naudojamas verslo veiklai (pvz., įmonės telefonas).Tačiau pradinis kapitalas turi būti 100% pasirašytas ir sumokėtas iš anksto, įstatų sudarymo metu. Steigiant SL užtenka ir vieno akcininko (fizinio arba juridinio).

 Naujai įsteigta ribotos atsakomybės bendrovė (Sociedad Limitada Nueva Empresa, SLNE) – naujai sukurta ribotos atsakomybės bendrovė, supaprastinta ankstesnės prekybinės struktūros forma, sukurta siekiant supaprastinti procedūras ir pasiūlyti galimybę kuo greičiau sukurti mikroįmonę. Nors steigimo preliminarus terminas yra greitesnis, viskas priklauso nuo registro, notarų ir klientų greitumo. Minimali investicija, kaip ir SL, yra 3000 eurų, maksimali – 120 000 eurų. Akcininkų skaičius steigimo metu yra ribojamas iki 5 ir gali būti tik juridiniai asmenys. Po steigimo šis narių skaičius gali būti padidintas perleidžiant akcijas.

Akcinė korporacija/akcinė bendrovė (Sociedad Anónima, SA) – akcijų korporacija, stipriai reguliuojama ir plati struktūra, idealiai tinkanti didelėms, biržos sąrašuose, esančioms bendrovėms. Vis dėlto, tokiai korporacijai reikia metinių ataskaitų ir periodinių patikrinimų. Bendrovės kapitalas yra padalintas į akcijas, kurios gali būti vardinės arba pareikštinės ir gali būti laisvai perleistos. Akcininkai turi ribotą atsakomybę už skolas. Minimali investicija yra 60 000 eurų, nes šis įmonės tipas reikalauja didesnio pradinio kapitalo. Ši pradinė investicija gali būti teikiama vienu metu (iš karto) arba paeiliui (su dalinėmis išmokomis). Tokia bendrovė yra apmokestinama pelno mokesčiu, kuris sudaro 25% įmonės pelno.

Individualus Verslininkas (autónomo o empresario individual) – paprasčiausias darinys ir kartu viena iš labiausiai paplitusių struktūrų Ispanijos teritorijoje. Individualus verslininkas arba „autonomo“ – tai darbuotojui prilyginama įmonė, kuri veiklą vykdo savo vardu. Jos savininkas-darbuotojas visiškai kontroliuoja įmonę. Vienas iš pagrindinių privalumų yra procedūrų ir registracijos proceso paprastumas. Jei ketinate siūlyti paslaugas kaip nepriklausomas profesionalas arba laisvai samdomas darbuotojas, nesvarbu, ar siūlote skaitmeninės rinkodaros paslaugas, ar tapytojo paslaugas, ši verslo forma yra labiausiai rekomenduojama. Verta pabrėžti, jog įmonės įsipareigojimai yra neriboti. Kitaip tariant, savarankiškai dirbantis asmuo yra atsakingas už visas skolas trečiosioms šalims – visu savo turtu, esamu ir būsimu. Viena iš priežasčių, dėl kurių savarankiškai dirbančio asmens struktūra yra viena iš paprasčiausių, yra ta, kad nereikia minimalių investicijų. Savo verslą galite pradėti neturėdami nei vieno euro banko sąskaitoje. Savarankiškai dirbantys asmenys yra apmokestinami per IRPF (asmeninių pajamų mokestį) arba pajamų mokestį, nes įmonės pelnas laikomas individualiu. Be to, privaloma kas ketvirtį teikti PVM deklaraciją – mokestį, kuris įtraukiamas išrašant sąskaitą faktūrą.

Bendra įmonė (Comunidad de Bienes) – bendrai valdoma įmonė, lygiavertė ankstesniam variantui, tačiau šiuo atveju verslo nuosavybė yra padalinta dviems ar daugiau asmenų. Minimalios investicijos nėra, o gyventojų pajamų mokestis mokamas individualiai. Vis dėlto, pats procesas yra ilgesnis, nes reikalauja sudaryti sutartį tarp skirtingų partnerių. Taip pat (prisideda gal turėtų būt?) papildomos mokesčių registracijos.

Privati ​​partnerystė (Sociedad Civil Privada, SCP) – privati ​​partnerystė arba privati ​​pilietinė visuomenė, dviejų ar daugiau asmenų susitarimas, pagal kurį jie į bendrovę investuoja bet kokias investicijas (prekes, laiką/darbą, bet kokį turtą ir pan.) mainais į pelno dalį. Puikus pavyzdys – muzikos festivaliai, kurie tam tikram laikotarpiui suburia skirtingus partnerius renginio finansavimui ir valdymui. Baigus veiklą ji nutrūksta iki kitų metų. Taigi privati ​​partnerystė galioja tiek, kiek buvo nustatyta sutartyje. Atsakomybė trečiųjų asmenų atžvilgiu yra neribota ir asmeninė.

MOKESČIŲ SISTEMA

Ispanijos PVM tarifas šiuo metu yra 21%, o bendras pelno tarifas apmokestinatas 25%. Tam tikrais atvejais taikomi mažesni mokesčių tarifai, pavyzdžiui, naujai įsteigtoms ūkinę veiklą vykdančioms įmonėms.

Ispanijoje dividendai, palūkanos iš banko indėlių ir bet kokios akcijų pajamos apmokestinamos 19% tarifu sumoms iki 6 000 EUR, 21% sumoms nuo 6 000 iki 50 000 EUR, 23% sumoms nuo 50000 iki 200 000 EUR ir 26% kai sumos viršija 200 000 EUR.

PRIVALUMAI

Ispanija, kartais vadinama „Startuolių čempionų lyga“, nuolat stengiasi sustiprinti ir išplėsti savo ekonomiką, todėl įmonės steigimas Ispanijoje – puiki galimybė naujiems startuoliams. Be to, pastaraisiais metais Ispanijos verslo ekosistema smarkiai išaugo ir dabar yra labai patraukli vieta daugeliui tarptautinių verslininkų. Pasaulyje pirmaujantys universitetai, tyrimų centrai ir verslo mokyklos kartu su vis didesniu akseleratorių ir inkubatorių skaičiumi, aukštos kvalifikacijos žmogiškuoju kapitalu ir privačiu bei viešuoju finansavimu yra idealios sąlygos plėtoti novatorišką projektą.