• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Belgijoje

Introducing the flag of Belgium - Lonely PlanetDėl daugelio priežasčių užsienio investuotojų ir verslininkų traukos centru vis dažniau tampa Belgija. Unikali jos lokacija pačioje Europos rinkos širdyje, tiesioginė prieiga prie ES klientų bazės, tankus gyventojų išsidėstymas ir daugiau nei 140 milijonų vartotojų 480 km spinduliu – tai tik keletas privalumų, kuriuos turi įmonės steigimas Belgijoje.

Ši šalis – savotiška Europos kryžkelė, kurioje priimami svarbiausi Europos Sąjungos ir įvairių tarptautinių organizacijų sprendimai. Belgija skirstoma į du kultūrinius regionus: Flandriją, kurioje kalbama olandiškai, ir Valoniją, kurioje dominuoja prancūzų kalba. Sostinė Briuselis – išskirtinai unikalus daugiakalbis miestas, kuriame puikiai prigyja ir įsitvirtina įvairios kultūros ir verslai.

Mokesčių sistema – itin aktualus klausimas galvojantiems apie įmonės steigimą Belgijoje. Vis dėlto, šalyje įvestas patrauklus mokesčių režimas, leidžiantis įmonių akcininkams repatrijuoti pelną nemokant dividendų išskaičiuojamojo mokesčio. Tokia sąlyga galioja, jei akcininkas yra rezidentas vienoje iš 80 Belgijos apmokestinimo sutarties partnerių šalių. Įmonė įsipareigoja mokėti mokesčius, jei jos registruota buveinė, pagrindinė buveinė arba valdymo vieta yra Belgijoje. PVM dydis šioje šalyje yra 21%. Jei kompanijos pelnas neviršija 100 000 eurų, pritaikomas mažesnis mokesčio tarifas (20%). Taip pat yra kitų mokesčių lengvatų, kuriomis įmonė gali pasinaudoti esant atitinkamoms sąlygoms. Mokestiniai metai prasideda sausio 1-ąją ir baigiasi gruodžio 31-ąją, privalomos ir kasmetinės mokesčių deklaracijos.

Siekiant įsteigti įmonę Belgijoje svarbu žinoti apie keturias pagrindines verslo subjektų rūšis. Tai – filialas, dukterinė įmonė, bendrija arba individualus savininkas. Didžioji dalis Belgijoje investuojančių užsienio bendrovių renkasi filialą arba kuria dukterinę įmonę. Populiariausia teisinė forma yra lietuviškos UAB atitikmuo – BV / SRL (Besloten vennootschap / Société à responsabilité limitée). Būtent ją siekiama padaryti standartine įmonės forma, pritaikant lanksčius įstatus finansavimo, pelno paskirstymo ir valdymo srityje.

Įmonės steigimas Belgijoje gali būti visiškai nesudėtingas, nes kuriant BV / SRL nereikalaujama minimalaus įstatinio kapitalo. Jis, pagal vietos įstatymus, nebėra laikomas veiksmingu trečiųjų šalių (bendrovės kreditorių) apsaugos mechanizmu. Įstatymų leidėjai atsisakė „įstatinio kapitalo“ sąvokos, tačiau ėmėsi kitų saugumo priemonių. Viena iš jų – finansinis planas, skirtas akcininkams įsitikinti, kad turi pakankamai lėšų vykdyti įmonės veiklą. Juo siekiama paskatinti steigėjus atidžiai apmąstyti būsimąjį verslą ir jo finansavimą. Šis planas gali būti naudojamas ir steigėjų atsakomybei įvertinti, jei įmonė bankrutuoja per trejus metus nuo įsteigimo. Vis dėlto, teisinius klausimus ir rizikų įvertinimą galite drąsiai patikėti mūsų LC paslaugų centro specialistams – jie suteiks visą reikiamą informaciją ir padės Jums atrasti geriausią sprendimą.

BV / SRL  įmonių pelnas apmokestinamas pelno mokesčiu, kurio įprastas dydis yra 25%.  Taip pat mokami dividendai akcininkams. Įprastas dividendų mokesčio tarifas yra 15%. Įmonėms leidžiama bet kuriuo metu paskirstyti dividendus. Vis dėlto, visoms paskirstytoms sumoms taikomas „dvigubas testas“, kurio tikslas – apsaugoti trečiąsias šalis. Šį testą sudaro du punktai: grynojo turto testas ir likvidumo testas. Pirmasis draudžia paskirstymą, jei bendrovės grynasis turtas yra arba gali tapti neigiamu dėl paskirstymo. Antrasis – likvidumo testas – reikalauja valdybą patikrinti, ar bendrovė galės sumokėti savo skolas per mažiausiai 12 mėnesių nuo paskirstymo.

Norint steigti įmonę Belgijoje aktualu žinoti, kad BV / SRL tipo įmonė leidžia turėti vieną akcininką. Jei jų yra daugiau, galima pasirinkti vieną ar kelis žmones kaip direktorius. Šie gali veikti individualiai arba kaip valdyba. Jei direktoriumi paskiriamas juridinis asmuo, jam reikalingas nuolatinis atstovas, nepriklausantis akcininkams, vadovams, direktoriams ar kitiems įmonės darbuotojams. Jei viskas atrodo pernelyg painiai, visus šiuos ir kitus teisinius niuansus suprasti ir sėkmingai įgyvendinti Jums padės LC paslaugų centro profesionalai.

Įmonės steigimas Belgijoje – puiki galimybė ne tik dėl verslui palankių sąlygų. Šalies pramonė itin priklausoma nuo prekybos su kaimyninėmis šalimis. Naujausios infrastruktūros dėka Belgija lengvai pasiekiama iš skirtingų Europos pramonės centrų.

Įmonės steigimo kaina Belgijoje prasideda nuo 3250€ + PVM