• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Olandijoje

Įmonių steigimas Olandijoje (oficialiai vadinamoje Nyderlandų karalystėje) yra puikus pasirinkimas, ypač tiems, kurie orientuojasi į verslo plėtrą Europos Sąjungoje. Šios šalies geografinė vieta yra tarsi vartai į ES rinką, nes per 24 val. nuo Amsterdamo arba Roterdamo galima nuvykti į daugumą Europos valstybių.

Verslo pasaulyje Olandija garsėja stabilia ekonomika ir nuolatiniu augimu. Jos pramonė labiausiai orientuota į maisto perdirbimą, chemines medžiagas, naftos perdirbimą ir elektros mašinas, tačiau yra atvirta bet kokioms verslo idėjoms. Be to, žurnalas „Forbes“ Nyderlandų Karalystę išrinko ketvirtąja „geriausia verslui“ (angl. – Best Countries for Business).

Kaip vyksta įmonės steigimas Olandijoje?

Įprastai BV (Besloten vennootschap, liet. – UAB) steigimas Nyderlanduose trunka nuo 14 iki 28 dienų. Verslininkas, norintis įkurti bendrovę, turi pateikti kiekvieno akcininko arba direktoriaus paso kopijas ir nuotraukas kartu su jomis (taip reikalaujama įrodyti asmens tapatybę), kiekvieno akcininko arba direktoriaus tikslius adresus ir užpildytą ICS kontrolinį išrašą (jis gaunamas praėjus kelioms dienoms po to, kai pateikiami reikalingi dokumentai) ir įstatinį kapitalą, kurio minimali suma vos 0,01 €. Svarbu paminėti, jog norintis įsteigti bendrovę vykti į Nyderlandus neprivalo. Tai padaryti galima ir internetu, tada dokumentai klientui atsiunčiami paštu (originalai) ir el. paštu (skenuotos kopijos).

Registruojant verslo buveinę Nyderlandų prekybos rūmuose (Kamer van Koophandel) komerciniame registre (Handelsregister), įmonė automatiškai užregistruojama Mokesčių ir muito administracijoje. Jeigu siekiate plėsti jau turimą verslą Olandijoje ir teikti paslaugas be nuolatinės vietos adreso, tada užteks tiesiog bendrovę savarankiškai priregistruoti Mokesčių ir muito administracijoje (tai galima padaryti ir internetu).

Įmonės steigimas Olandijoje nuo 2000 Eur +PVM (viskas įskaičiuota!)

Daugiau informacijos:

Apskaita ir mokesčiai Olandijoje

BV yra savarankiškas (ribotos civilinės atsakomybės) subjektas. Tai reiškia, jog įmonė gali skolintis pinigus, o dalininkai visiškai nerizikuoja savo turtu (tik tuo, kurį investuoja, žinoma). Kaip ir kiekviena valstybė, Nyderlandai turi savo buhalterinę tvarką, todėl svarbu surasti gerą vietinį buhalterijos specialistą ar firmą.

Kasmet Prekybos rūmams (Kamer van Koophandel) BV privalo pateikti metinę finansinę ataskaitą. Jos dydis priklauso nuo įmonės dydžio. Pelno mokestį mokėti turi ir bendrovė, ir jos direktorius. Nuo savo atlyginimo jis privalo mokėti pajamų ir dividendų mokesčius. Nors pernelyg mažo atlyginimo išsimokėti negalima, nes jis turi atitikti rinkos lygį, kuris šiuo metu yra ne žemesnis negu 44 000 €, didesnę dalį uždirbto pelno naudingiau persivesti kaip dividendus. Svarbu pridurti, kad jeigu pelnas neviršija 200 000 € ribos, pelno mokesčio tarifas yra 20 %, peržengus šią ribą – 25 %, o dividendų mokėjimas vietos įmonėms apmokestintas 15 % išskaičiuojamuoju mokesčiu. Be to, per 5 mėnesius nuo mokestinių metų pabaigos kiekviena įmonė turi atlikti metinę mokesčių deklaraciją.

Vienas didžiausių Olandijos mokesčių sistemos pliusų – pridėtinės vertės mokesčio sistema. Lietuvoje standartinis tarifas – 21 %. Nyderlandų PVM sistema turi tris tarifus: 0 %, 9 % ir 21 %. Mažesnis 9 % PVM tarifas taikomas daugeliui produktų ir paslaugų, pavyzdžiui, maisto produktams, vaistams ir dažams bei gipso darbams namuose. Kitų prekių ir paslaugų, kaip ir Lietuvoje,  pridėtinis vertės mokestis siekia  21 %.

Taigi, Olandija – ne tik istoriškai, kultūriškai turtingas turistų traukos centras bei ekologiškai atsakinga valstybė, bet ir verslui draugiška šalis. Jos patogi geografinė vieta, nesudėtinga mokesčių tvarka, tvirta ekonomika, pritraukianti investuotojus, yra tarsi tramplinas į Europos rinką. Norinčius pradėti verslą Nyderlanduose kviečiame apsilankyti „LC Paslaugų centre“. UŽTIKRINSIME GREITĄ ĮMONĖS STEIGIMĄ IR PADĖSIME RASTI BUHALTERINĘ APSKAITĄ TVARKANTĮ ASMENĮ OLANDIJOJE, kuris pasirūpins Jūsų įmonės Olandijoje apskaitos vedimu.

Įmonės steigimas Olandijoje nuo 2000 Eur + PVM (viskas įskaičiuota!)