• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

Įmonės steigimas Švedijoje

Įmonės steigimas Švedijoje

Plečiant verslą ir ieškant naujų galimybių viena jų gali būti įmonės steigimas Švedijoje. Nesunku pastebėti, jog Skandinavija šiandien atlieka itin svarbų vaidmenį: ji lyderiauja ne tik pagal pragyvenimo lygį ar internete apsipirkinėjančių vartotojų skaičių – Skandinavijos kultūra, gerovės valstybės politika ir moderni, greičiausiai Europoje besivystanti visuomenė turi daug privalumų, kurie vis labiau vilioja užsienio įmones.

Visoje Skandinavijoje plačiausia yra Švedijos rinka. Prie didelės perkamosios galios prisideda stabili politinė aplinka, mažas korupcijos lygis ir švelni biurokratijos sistema, neretai sukelianti daug problemų kuriant verslą kitose užsienio šalyse. Be viso to, Švedija yra inovatyvi, verslui draugiška valstybė, kurios visuomenė yra atvira tarptautinėms įmonėms ir tolerantiška užsienio investuotojams.

Norint, kad įmonės steigimas Švedijoje būtų paprastesnis, vertėtų pasidomėti mokesčių sistema ir pagrindiniais reikalavimais, kurie keliami užsienio bendrovėms. Tam, kad registracija įvyktų sklandžiai ir visi dokumentai būtų tinkamai užpildyti, geriausia kreiptis į profesionalus, kurie padės įveikti painią įmonės įregistravimo Švedijoje procedūrą.

Tam, kad įmonė būtų įregistruota Švedijoje, nebūtina atsidaryti banko sąskaitos švediškame banke. Vis dėlto, norint tai padaryti, privalu atvykti į Švediją ir pačiam dalyvauti visame procese. Banko sąskaitą atsidaryti galima ir įsteigus įmonę, jos vardu.

Tarp įmonės steigimui Švedijoje reikalingos informacijos yra notaro patvirtinta paso kopija, gyvenamosios vietos adresas, paskutinių trijų mėnesių laikotarpio komunalinių mokesčių sąskaitos gyvenamojoje vietoje, kontaktiniai duomenys ir VMI išduota pažyma, patvirtinanti, jog įkūrėjas neturi jokių skolų ir gali teikti prašymą dėl PVM kodo Švedijoje.

Dėl sklandžios įstatymų tvarkos ir verslui draugiškos, tarptautinėms investicijoms atviros verslo aplinkos, įregistruoti savo įmonę Švedijoje galima vos per 10-14 darbo dienų. PVM mokėtojo registracija užtrunka kiek ilgiau – nuo 2 iki 7 savaičių, priklausomai nuo registrų užimtumo.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog užsieniečiui steigiant įmonę Švedijoje tarp steigėjų turi būti Švedijos pilietis. Vis dėlto, yra galimybė to išvengti – užsakyti kontaktinio asmens paslaugą, kurią mes galime parūpinti. Taip pat reikėtų tinkamai pasirinkti norimos steigti įmonės formą. Populiariausia Švedijoje yra akcinė bendrovė Aktiebolag (AB) kuri skaidoma į du galimus variantus: Publikt aktiebolag (AB (publ)) – Viešoji akcinė bendrovė, atitinkanti lietuvišką AB (akcinis kapitalas – 50 000 eur) ir Privat aktiebolag (AB) – Uždaroji akcinė bendrovė (lietuviškos UAB atitikmuo), kurios akcinis kapitalas yra 5000 eur. Būtent UAB ir  padeda įsteigti mūsų profesionalai. Dar viena sparčiai populiarėjanti įmonės forma Švedijoje yra Svensk Utlandsregistrerad Filial (SUF) – Švediškas užsienyje registruotas filialas.

Mokesčiai Švedijoje sudaro vidutiniškai 43% BVP. Tai lemia, jog Švedija (po Danijos) yra antra valstybė, mokanti didžiausius pasaulyje mokesčius. Nepaisant to, švedai didžiuojasi savo Gerovės valstybe ir tvirtai pasitiki Mokesčių Inspekcija (Skatteverk), kuriai įprastas švedas sumoka apie 30 proc. savo atlyginimo. Didelė mokesčių dalis Švedijoje, kaip ir kitose Skandinavijos šalyse, skiriama socialiniui draudimui: vaikams, studentams, jaunoms šeimoms, pensininkams, ligoniams, paprastiems darbuotojams. Švedija ir Norvegija yra išvysčiusios aukščiausią darbuotojų apsaugos lygį visose Šiaurės regiono šalyse.

Dideli mokesčiai ir socialinės išlaidos neretai sukelia sunkumų tiek užsienio, tiek vietinėms privataus sektoriaus bendrovėms. Bene dažniausias iš tų sunkumų – įdarbinimo problema, kai pelno ir kapitalo trūkumas įmonėse tampa pagrindine kliūtimi įdarbinti kompetentingus darbuotojus, kurių dėka įmonė galėtų inovatyviai vystytis ir sėkmingai išsilaikyti konkurencingoje rinkoje. Pelno mokestis įmonėms Švedijoje yra 21,4%, PVM standartiškai yra 25%, sumažintas 12% PVM mokestis taikomas maistui, viešbučiams, o 6% PVM – laikraščiams, žurnalams, knygoms, keleiviniam transportui ir koncertams.

Turint verslo idėją ir tvirtą tikslą, įmonės steigimas Švedijoje lengvai įgyvendinamas pasitelkus mūsų siūlomas paslaugas. Kas žino, galbūt mažos bendrovės verslas tarptautiškai sėkmingame Švedijos ekonomikos kontekste netruks pavirsti į tokias kompanijas kaip H&M, IKEA ar Electrolux, kurios irgi, pradėjusios savo veiklą Švedijoje, mažais žingsneliais drąsiai įžengė į tarptautinę areną.

Įmonės steigimo kaina Švedijoje prasideda nuo 5000€ +PVM