• info@lcpc.lt
  • +370 649 30019

NMA parama

es paramaNMA (Nacionalinės mokėjimų agentūros) vykdoma Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa – puiki galimybė investuoti į savo žemės ūkį, įkurti ar plėsti verslą kaimo vietovėje, atnaujinti techniką, pastatus ar išplėsti turimas valdas pasinaudojus ES teikiama finansine parama. Vis dėlto, dokumentų tvarkymas ir aukšti reikalavimai paramos gavėjams gali tapti rimtu iššūkiu, todėl siūlome Jums profesionalią pagalbą.

Ilgametė LC paslaugų centro patirtis dirbant su valstybinėmis institucijomis ir operatyvi teisės ir finansų specialistų komanda užtikrins, kad viskas būtų atlikta sklandžiai: tereiks pateikti visą reikalingą informaciją ir NMA paramos dokumentai bus sutvarkyti už Jus. Galėsite kreiptis iškilus klausimams, Jums bus suteiktos NEMOKAMOS konsultacijos ir profesionali pagalba renkantis labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį NMA organizuojamą finansavimo projektą.

Šiuo metu verslui ir ūkiui aktualiausios NMA paskelbtos paramos priemonės:

ŠIUO METU AKTUALIŲ NMA PARAMOS PRIEMONIŲ NĖRA PASKELBTA – INFORMUOSIME KAI BUS ŽINOMI PIRMIEJI KVIETIMAI.

Tam, kad pavyktų atrasti geriausią variantą, būtina detaliai išanalizuoti kiekvieno dominančio projekto reikalavimus, įsipareigojimų trukmę, susipažinti su NMA paramos išmokėjimo tvarka, aptarti atitinkančius kriterijus bei esamas galimybes gauti paramą.

Tiems, kurie dar tik svarsto, kokią paramos sritį rinktis, verta pasidomėti populiariausiais ES paramos projektais. Pagal NMA pateikiamą informaciją, daug paraiškų sulaukia investicijos į materialųjį turtą. Tai gali būti ES parama žemės ūkio ir miškininkystės infrastruktūros plėtrai ir pritaikymui, valdų atnaujinimui, produktų perdirbimui, rinkodarai ir (arba) plėtrai.

Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą – ta NMA paramos sritis, kurioje 2019 m. patvirtinta daugiausiai paraiškų. Didžiausia lėšų dalis skiriama miško veisimui, investicijoms į miškininkystės technologijas. Vis dėlto, šis NMA paramos projektas labiau tinkamas tiems, kurių pajamos iš miškininkystės veiklos sudaro daugiau nei 50 proc. veiklos pajamų.

Norintiems atsinaujinti ir tuo pat metu pasinaudoti ES parama, siūlomas projektas investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą. Čia daugiausiai dėmesio sulaukia NMA parama asbestinių stogų dangos keitimui. Šis ES projektas 2019 m. surinko daugiau nei 2200 paraiškų, tačiau iš jų patvirtinta buvo tik kiek daugiau nei 1900. Tai dar kartą įrodo, kaip svarbu pasitikėti profesionalais ir atsakingai žiūrėti į dokumentų tvarkymą, kad būtų atitikti keliami reikalavimai ir pareiškėjui pavyktų užtikrintai gauti NMA paramą.

Dar viena daug dėmesio sulaukianti sritis – ūkio ir verslo plėtra. Ji apima paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui (kai valda įregistruota ne ilgiau kaip 1 metai iki paraiškos pateikimo), paramą smulkiesiems ūkiams (iki 20 ha žemės), paramą ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse (turinčiose ne daugiau kaip 6000 gyventojų).

Ekologinis ūkininkavimas – taip pat gana populiari veiklos sritis, kuriai suteikiama NMA parama. 2019 m. tokią paramą pavyko gauti daugiau nei 1500 pareiškėjų, dabar sėkmingai vykdantiems ekologinį ūkininkavimą.

NMA siūlomų sričių pasirinkimas tikrai didelis, todėl svarbu tinkamai įvertinti esamą ūkio ar valdų situaciją, žemės plotą, galimas perspektyvas plėsti ar kurti naują ūkį. Tokia ES parama ne tik atneša asmeninės naudos jauniems ūkininkams, miškininkams bei kaimo vietovių gyventojams, bet ir kuria gražesnę, atsinaujinusią, europietišką Lietuvą, kurioje būtų gera gyventi visiems.